Zapraszamy do podjęcia nauki
w Poznańskim Centrum Edukacji Ustawicznej i Praktycznej

Jesteśmy państwową placówką dla młodzieży i dorosłych, w której można zdobyć wykształcenie zawodowe (ekonomiczne, informatyczne, tytuły kwalifikacyjne), umożliwiające podjęcie pracy m.in. w agencjach reklamowych, firmach informatycznych, biurach rachunkowych, działach księgowości. Dysponujemy nowoczesną bazą techniczno-dydaktyczną (m.in. pracownie komputerowe, firma symulacyjna, biblioteka multimedialna). Zapewniamy najlepszych wykładowców i wysoki poziom merytoryczny prowadzonych zajęć. Pasja pracowników naszej szkoły tworzy szczególnie życzliwy klimat dla słuchaczy.

Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia

Życzenia Wielkanocne
2014-04-13

„Oto dzień, który sprawił Pan, radujmy się zeń i weselmy" (Ps 118, 24)

Z okazji Świąt Wielkanocnych

wszystkim Uczniom, Absolwentom, Pracownikom i Przyjaciołom Poznańskiego Centrum Edukacji Ustawicznej i Praktycznej życzenia zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości oraz radosnego, wiosennego nastroju i serdecznych spotkań w gronie rodziny

składa Dyrektor PCEUiP

Wizyta w Mińsku
2014-04-10

W dniach 2-4 kwietnia Pani Lucyna Białk-Cieślak dyrektor naszej szkoły uczestniczyła w  posiedzeniu polsko-białoruskiej grupy roboczej. Celem wizyty było przedstawienie na forum rządowym doświadczeń w sferze kształcenia zawodowego oraz nawiązanie bilateralnej współpracy w wyniku debat i spotkań zostały nawiązane liczne kontakty z pracodawcami oraz współpraca ze szkołami zawodowymi.

Stronę polską reprezentował m.in. Andrzej Dycha - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki. Stronę białoruską reprezentował m.in. Aleksandr Gurianow  - Wiceminister Spraw Zagranicznych Republiki Białorusi.

Pani Minister Joanna Kluzik-Rostkowska w PCEUiP
2014-04-08

7 kwietnia 2014 r. Minister Edukacji Narodowej Pani Joanna Kluzik-Rostkowska odwiedziła naszą szkołę. Na spotkanie przybyło wielu znamienitych gości, a wśród nich Senator Jan Filip Libicki, Prezydent Miasta Poznania pan Ryszard Grobelny, Wiceprezydent Dariusz Jaworski, Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Walkowiak, Dyrektor Wydziału Oświaty Przemysław Foligowski (więcej zdjęć zobacz Facebook).

Relacja telewizji WTK

Minister Edukacji Narodowej i delegacja z Litwy będą gośćmi PCEUiP
2014-03-28

W najblizszych dniach czekają nas ważne wydarzenia.

1 kwietnia zawita do Poznańskiego Centrum Edukacji Ustawicznej i Praktycznej 48 osobowa delegacja władz oświatowych, przedstawicieli wyższych uczelni i szkół z Litwy. Spotkają się tutaj  z  władzami oświatowymi Poznania i przedstawicielami Rady Miasta, zwiedzą nasze pracownie i laboratoria.

7 kwietnia gościć będziemy Panią Minister Edukacji Narodowej Joannę Kluzik-Rostkowską.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 1
2014-03-04

Od 1 września 2014 roku w Poznańkim Centrum Edukacji Ustawicznej i Praktycznej rozpoczną naukę pierwsi uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1. W reaktywowanej ZSZ nr 1, która zlikwidowana została w 2007 roku, a obecnie znów powołana do życia, kształcić będziemy w zawodach:

• mechanik - monter maszyn i urządzeń
  • operator obrabiarek skrawających
  • mechanik precyzyjny
  • mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych

1 2 3 4 5 ... 27